КМДА Київська міська державна адміністрація


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 17 червня 2020 р. № 498
Деякі питання надання страхових виплат у разі захворювання або смерті медичних працівників у зв’язку з інфікуванням гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2
Фонд соціального страхування України (ФССУ) повідомляє про затвердження форми заяв на отримання одноразових виплат за кошти державного бюджету в разі інвалідності або смерті медика від COVID-19.
Порядок отримання цих виплат затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2020 р. № 498
Як отримати страхову виплату
Для отримання одноразової страхової допомоги відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» медичні працівникияким буде встановлено інвалідність внаслідок захворювання на COVID-19, а також члени родинибатьки та утриманці в разі смерті медичного працівника мають подати до робочого органу Фонду соціального страхування України відповідну заявуФорми заяв про призначення страхових виплат затверджено наказом виконавчої дирекції Фонду.
У разі смерті медичного працівника від COVID-19 внаслідок виконання професійних обов’язків, відповідно до рішення Уряду за кошти державного бюджету ФССУ здійснить виплату одноразової допомоги у 750-кратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, що становить 1,576 млн грн. Зазначені кошти будуть пропорційно розподілені між членами сім’ї, батьками і утриманцями.
Родичі та утриманці померлого, внаслідок коронавірусної інфекції медичного працівника, мають подати заяву до робочого органу Фонду за місцем проживання медика на момент смерті. У заяві необхідно вказати власні персональні дані, інформацію щодо всіх членів родини, утриманців і батьків померлого, про яких відомо заявнику, та особовий рахунок в банку, на який необхідно здійснити виплату.
Які документи необхідно подати
До заяви додаються копії паспорта, ідентифікаційного коду заявника, а також копії документів, що підтверджують право на одноразову допомогу (свідоцтво про шлюб у разі виплати допомоги чоловіку/дружині медика, свідоцтво про народження медика в разі виплати батькам тощо), примірник акта розслідування гострого професійного захворювання медичного працівника та ін.
У разі встановлення медичному працівнику інвалідності протягом одного календарного року після захворювання на COVID-19 внаслідок виконання професійних обов’язків медик має подати заяву до робочого органу Фонду за місцем свого проживання. Залежно від встановленої групи інвалідності виплати становитимуть від 630,6 тис. грн (ІІІ група інвалідності), до 735,7 тис. грн (ІІ група) і 840,8 тис. грн (І група).
До заяви додаються копії паспорта та ідентифікаційного коду, висновок МСЕК про групу інвалідності та ступінь втрати працездатності, примірник акта розслідування гострого професійного захворювання та ін.
Коли здійснюються виплати
Виплата одноразової допомоги здійснюється ФССУ за кошти державного бюджету упродовж місяця з моменту прийняття заяви.При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.