КМДА Київська міська державна адміністрація


6 травня 2022

У столиці запрацювало нове відділення офтальмології та мікрохірургії ока, оснащене найсучаснішім обладнанням – Валентина Гінзбург

У столиці на базі Київської міської клінічної лікарні № 4 запрацювало новостворене офтальмологічне відділення, оснащене найсучаснішім обладнанням. Про це повідомила директора Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.

За її інформацією, рішення про необхідність відкриття такої потужної структури, яка б виконувала і функції Центру травми ока, Департамент охорони здоров’я ухвалив ще торік. Тоді ж почали поставки інноваційного обладнання, на яке з міського бюджету було виділено близько 60 млн грн. І попри всі проблеми та складнощі, пов’язані з повномасштабною воєнною агресією РФ, наразі відділення розпочало функціонувати.

Відділення має всі ресурси, щоб працювати як Центр травми ока для дорослих та дітей.

«Наразі у відділенні вже приймають ургентних дорослих пацієнтів: щодня з 09:00 до 17:00, а двічі на тиждень – у вівторок і суботу – цілодобово. Ліцензію на надання допомоги дітям лікарня отримала, тож невдовзі тут лікуватимуть також і маленьких киян. З терміновими невідкладними станами звертатися можна як за направленням лікаря, так і самостійно», – зауважила Валентина Гінзбург.

За її словами, порівняно з іншими муніципальними клініками, де надається безвідмовна та безкоштовна офтальмологічна допомога, нове відділення є винятковим. Адже в ньому зосереджено найсучасніше устаткування, склад і обсяг якого дають змогу виконувати повний спектр необхідних діагностичних і лікувальних процедур.

Так, за інформацією Валентини Гінзбург, окрім висококваліфікованої ургентної допомоги постраждалим від офтальмологічних травм у клініці можна за досить короткий час пройти весь комплекс обстежень очей, отримати консультативну допомогу та лікування – як консервативне, так і оперативне.

Серед напрямів роботи відділення офтальмології та мікрохірургії ока:

 • сучасна діагностика на комп’ютеризованому обладнанні;
 • безшовна мікроінвазивна ультразвукова хірургія катаракти;
 • хірургічна корекція астигматизму;
 • імплантація монофокальних та мультифокальних сферичних і торичних інтраокулярних лінз;
 • корекція короткозорості, далекозорості;
 • микроінвазивна хірургія глаукоми;
 • лікування дистрофій та відшарувань сітківки;
 • лазерне лікування глаукоми, діабетичної ретинопатії, порушень кровообігу в сітківці;
 • видалення новоутворень повік, пластичні операції на повіках тощо.

У новому відділенні використовують інноваційне високотехнологічне оптичне обладнання, зокрема й таке, що не має аналогів в Україні.

«Не буду перелічувати можливості устаткування. Киянам цілком достатньо знати, що у новому відділенні фахово нададуть термінову допомогу, якщо стався нещасний випадок. Та, звісно, тут можна пройти первинну консультацію, комплексну сучасну комп’ютерну діагностику і, за необхідності, підібрати оптимальне хірургічне лікування. Важливо, що завдяки професіоналізму і першокласним навичкам оперуючих офтальмологів оперативне втручання може бути проведене амбулаторно, протягом одного дня на найкращому лазерному та хірургічному обладнанні», – наголосила Валентина Гінзбург.

Вона закликала киян бути обізнаними та знати про можливості, організовані міською владою у сфері медицини. Також директорка закликала лікарів інформувати про відкриття нового відділення офтальмології та мікрохірургії ока своїх пацієнтів та, у разі необхідності, направляти їх на лікування.

Контакти відділення офтальмології та мікрохірургії ока КМКЛ № 4:

 • вул. Солом’янська, 17, КНП «Київська міська клінічна лікарня № 4»
 • телефони для довідок: (044) 228-44-29 та (050) 228-44-28.При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.