Головна  →  Громадянам  →  Здоров’я ваших дітей  →  До Всеукраїнського тижня грудного вигодовування 1 - 7 серпня 2012 року Девіз тижня: "Розуміючи минуле - плануємо майбутнє!"

Всесвітній тиждень грудного вигодовування проводиться з 1 по 7 серпня за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я більше ніж в 170 країнах світу, в т.ч. і в Україні. ВООЗ та ЮНІСЕФ спільно розробили Глобальну стратегію по вигодовуванню дітей грудного віку, яка має забезпечити покращення харчування немовлят, їх зростання і розвиток, а також зміцнення здоров'я. Все це має сприяти підвищенню рівня виживання дітей грудного та раннього віку.
З 2004 року в закладах системи охорони здоров'я матері і дитини України, в т.ч. в м. Києві, широко впроваджується Розширена Ініціатива ВООЗ/ЮНІСЕФ "Лікарня, доброзичлива до дитини", яка передбачає, окрім питань підтримки грудного вигодовування, впровадження сучасних перинатальних технологій в родопомічних закладах. Станом на 01.01.2012 року статус "Лікарня, доброзичлива до дитини" в Україні мають 396 закладів охорони здоров'я. В Києві таким чином були сертифіковані міські пологові будинки №№1, 2, 3, 6 та Перинатальний центр м. Києва, акушерське відділення Київського центру репродуктивної медицини Київської міської клінічної лікарні №1, дитяча поліклініка №1 Дарницького району, дитячі клінічні лікарні №№ 1, 2, 7.
Грудне молоко - ідеальна їжа для малюка першого року життя. Основу грудного молока складають особливі сироваткові білки, які відрізняються високою біологічною цінністю, легко перетравлюються і всмоктуються. З молоком матері дитині передаються більшість захисних антитіл від багатьох хвороботворних бактерій і вірусів.
До віку 6 місяців дитині не потрібно нічого, окрім грудного молока (ніякої іншої їжи, води, чаїв, соків тощо). Грудне молоко повністю забезпечує потреби дитини першого півріччя життя в рідині та поживних речовинах. ВООЗ рекомендовано продовжувати грудне вигодовування до двох років та більше.
Перше прикладання малюка до грудей проводиться ще в пологовому залі. Часте, активне годування дитини за її вимогою можливо здійснити лише тоді, коли вона після пологів знаходиться поруч з матір'ю в одній палаті.
Тривале годування материнським молоком - одна з найголовніших умов, яка забезпечує розвиток і здоров'я малюка не тільки протягом періоду грудного вигодовування, але й в наступні періоди життя.

Стойка, 483-96-00.

Версiя для друку

 

 

 

 

 

 

Цифрова освіта