У межах пілотного проєкту понад 500 Захисників і Захисниць отримали послуги із соціальної та психологічної реабілітації у період лікування в одному з медичних закладів Києва. Про це повідомила заступниця голови КМДА на своїй сторінці у Facebook.
«Медична реабілітація після повернення із фронту є важливою частиною процесу відновлення. Але її недостатньо, щоб повністю відновитися після пережитого досвіду. Ми запустили пілотний проєкт, де реабілітологи працюють із пацієнтами у перервах між медичними процедурами, щоб процес відновлення був комплексним. Фахівці адаптують заняття під актуальні потреби та запити військовослужбовців. Застосовуючи різні методи, їм вдалося суттєво покращити психоемоційний стан Захисників і Захисниць, які перебували на лікуванні в одному з медичних закладів столиці», – наголосила Марина Хонда.
За її словами, фахівці Київського міського центру соціальної, психологічної, професійної та трудової реабілітації «Аскольд» у своїй роботі використовують дієві артерапевтичні методи:
- string-art (мистецтво створення об’ємних картин і панно за допомогою цвяхів і ниток);
- анімалотерапію;
- глинотерапію;
- ігротерапію;
- ізотерапію;
- нейрогімнастику;
- буктерапію;
- кулінарну терапію та інші.
«За нашими спостереженнями та анонімному анкетуванню комбінація таких методів і способів відновлення допомагає нашим Захисникам та Захисницям зменшити напругу, знайти хобі, розвивати дрібну моторику, координацію рухів, покращувати увагу та морально розвантажитися», – додала заступниця голови КМДА.