Рівень захворюваності на туберкульоз у столиці поступово знижується
Рівень захворюваності на туберкульоз у Києві поступово знижується. Про це під час круглого столу з теми: «Актуальні питання протидії туберкульозу в місті Києві» повідомила головний фтизіатр м. Києва Юлія Загута.
«За підсумками 2014 року в столиці зареєстровано 1224 випадки захворювання на туберкульоз, що на 249 випадків менше, ніж у 2013 році. Показник захворюваності знизився на 17,5%. Наразі він нижчий за показники в державі на 27,2%. Також на 26,3% знизилася захворюваність дітей на туберкульоз», – проінформувала головний фтизіатр.
За словами Юлії Загути, такі оптимістичні показники – результат виваженого покрокового реформування фтизіатричної служби, підґрунтям якого є відповідна Концепція Департаменту охорони здоров’я. Вона передбачає суттєві зміни у трьох напрямках: адміністративному, стаціонарному та амбулаторно-поліклінічному.
Амбулаторно-поліклінічну модель лікування хворих на туберкульоз у 2014 році успішно впроваджено у Києві.
Цей етап передбачав організацію контрольованого лікування в закладах первинної медико-санітарної допомоги (на сьогодні в столиці вже функціонує 40 таких пунктів), патронаж хворих Товариством Червоного Хреста України та лікування хворих в ДОТ-кабінетах диспансерних відділень протитуберкульозних закладів. Основним результатом реалізації таких заходів стало підвищення ефективності лікування до 95%. Наразі ефективність лікування киян, хворих на туберкульоз, у закладах первинної медико-санітарної допомоги навіть перевищує індикаторні (еталонні) показники, рекомендовані ВООЗ.
У Департаменті охорони здоров’я також відзначають суттєвий внесок в організацію надання медичної допомоги хворим на туберкульоз неурядових організацій.
Так ефективність лікування під патронажем Червоного Хреста становила також 95% (проліковано 247 пацієнтів, тобто 15% від вперше захворівших осіб).
Спеціалістами Проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» в м. Києві протягом 2014 року проведено більше 20 тренінгів для медичних працівників протитуберкульозних закладів та ЦПМСД з питань ранньої діагностики, ведення випадків туберкульозу та організація надання контрольованого лікування.
Всеукраїнською мережею ЛЖВ також були проведені тренінги для медичних працівників фтизіатричної служби з питань особливостей роботи з уразливими групами населення, зниження стигми та дискримінації при наданні їм медичної допомоги.
Силами неурядової організації ТБ- Надія до лікування повернулись 45 осіб, що самовільно його перервали.
Як наголосила голова Київської міської організації Товариства Червоного Хреста в Україні Ніна Гусєва, сьогодні тільки спільними зусиллями медиків, представників органів виконавчої влади, громадськості та хворих можна покласти край епідемії туберкульозу.