Головна  →  Новини  →  7 жовтня 2021

Із нового року у столиці діятиме нова міська цільова програма «Громадське здоров’я»

undefined

Депутати Київради затвердили нову міську цільову програму «Громадське здоров’я» на 2022-2025 роки. За відповідне рішення проголосувало 93 депутати.

Як зазначила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко, це унікальна програма, що пропонує киянам комплекс заходів із вчасної діагностики, раннього виявлення та профілактики захворювань.

«Наша ключова ціль – збільшення тривалості активного та працездатного віку населення, а також його заохочення до здорового способу життя», – додала вона.

Метою програми «Громадське здоров’я» є забезпечення раннього виявлення, профілактики та попередження захворювань, збереження і зміцнення здоров’я мешканців міста Києва, збільшення тривалості та покращення якості життя жінок і чоловіків та їх вікових і соціальних груп, заохочення до здорового способу життя.

Загалом, за чотири роки, на які розрахована програма, передбачено фінансування у розмірі 834,1 млн грн: у 2022 році – 189,2 млн грн, 2023 році – 198,9 млн грн, 2024 році – 214,6 млн грн, 2025 р – 231,4 млн грн.

Зокрема, у рамках програми «Громадське здоров’я» місто фінансуватиме наступні заходи:

  • ранню діагностику цукрового діабету;
  • скринінги населення для визначення рівня холестерину, на гепатит В та С за групами ризику;
  • розширення неонатального скринінгу новонароджених дітей;
  • програми з раннього виявлення раку шийки матки, раку молочної залози у жінок тощо.

До програми також увійшли заходи щодо діагностики та лікування туберкульозу й реалізація ініціативи FAST TRACK CITIES і виконання цілі «90-90-90» безперервного каскаду заходів із профілактики, догляду та лікування, спрямованої на протидію епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу.

При цьому важливою складовою програми є інформаційно-роз’яснювальна робота, спрямована на підвищення рівня поінформованості громади з питань запобігання та профілактики захворювань. Кожен киянин має знати, як дбати про своє здоров’я, до кого і коли звернутися, аби вчасно пройти діагностику та уберегтися від занедбаних форм захворювань. 

Зазначимо, що частина заходів, які увійшли до нової програми, була перенесена з діючої на сьогодні міської цільової програми «Здоров’я киян». Відповідні зміни до цієї програми були також ухвалені сьогодні Київрадою.

Перейти до спискуВерсiя для друку

 

 

 

 

 

 

Цифрова освіта