Державна програма протезування: інформаційна підтримка
Протезування в Україні — безоплатне. Держава гарантує отримання якісних протезів та інших засобів реабілітації, покриває їх ремонт, заміну та обслуговування.
🦾 У 2024-му на протезування держава спрямувала понад 5 мільярдів гривень. Це дозволило майже 108 тисячам українцям отримати більш як 416 тисяч засобів реабілітації. Зокрема, у місті Києві видали 4,7 тисяч засобів для реабілітації та протезування людей.
АКТУАЛЬНІ НОВИНИ
- Заява про забезпечення засобом реабілітації: що потрібно знати
- Одна заява — декілька засобів реабілітації: як подати та на що звернути увагу
Докладне роз'яснення, як і куди можна подати заяву про потребу в допоміжному засобі реабілітації (ДЗР). Розглядаються усі можливі варіанти — онлайн та особисте звернення до уповноваженої установи.
На Соціальному порталі Мінсоцполітики soc.gov.ua з'явилася можливість подавати заяву про забезпечення засобом реабілітації. Зараз сервісом можуть скористатися люди, які пройдуть оцінювання повсякденного функціонування експертними командами з 1 січня 2025 року.
Учасники бойових дій можуть отримувати високофункціональний протез без проведення первинного протезування, якщо це рекомендовано мультидисциплінарною реабілітаційною командою (МДРК), а також у всіх випадках високої ампутації кінцівки або подвійної ампутації.
- Онлайн-платформа protez.msp.gov.ua
Ресурс допоможе розібратися із кожним етапом отримання засобу реабілітації — від подання заяви і до отримання самого виробу.
«Допоміжні засоби реабілітації» на сайті Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю
- Як отримати засоби реабілітації безоплатно за державною програмою — алгоритм дій
- Шлях до відновлення: протезування осіб з ампутацією
СТАТИСТИКА ПО УКРАЇНІ (Соціальний захист людей з інвалідністю)