Медики столиці готові протистояти спалаху особливо небезпечних інфекційних хвороб – Валентина Гінзбург
Медики столиці мають бути готовими до вчасного виявлення, лікування та запобігання розповсюдженню особливо небезпечних інфекційних хвороб.
На цьому наголосила директор Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург, коментуючи навчання з ліквідації вогнища лихоманки Ебола, що відбулися 27 жовтня в Олександрівській клінічній лікарні.
«Оскільки найбільшою небезпекою хвороби Ебола є відсутність специфічних засобів профілактики та лікування, основним інструментом попередження епідемії є своєчасне виявлення та ізоляція людини з підозрою на дане захворювання. За таких умов наявність чітко відпрацьованого алгоритму дій рятує не лише одного хворого, а й ціле місто від небезпечної епідемії», – розповіла Валентина Гінзбург.
Вона наголосила, що в ситуаціях потенційної небезпеки, у випадках підозри на виявлення особливо небезпечної інфекційної хвороби, дуже важливим є злагоджені дії багатьох служб. Тому разом з медиками участь у навчаннях взяли співробітники ДУ «Київський міський лабораторний центр МОЗ України», Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф м. Києва, Київської міської студентської поліклініки. Крім того за заходом спостерігали представники Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві, Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві, Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА.
«Цьогорічні навчання показали, що медичний персонал різних закладів діяв злагоджено, чітко, оперативно та у тісній взаємодії з іншими службами міста», – зазначила Валентина Гінзбург
За інформацією профільного Департаменту, столиця сьогодні має всі необхідні ресурси для забезпечення протиепідемічних заходів щодо попередження поширення інфекційних хвороб. Екстрена медична допомога укомплектована достатньою кількістю спеціальних костюмів, а також визначено госпітальні бази для пацієнтів з підозрою на такі захворювання. Зокрема, це інфекційне відділення Олександрівської клінічної лікарні та інфекційне відділення Київської міської дитячої клінічної лікарні №1.