Головна  →  Новини  →  13 березня 2014

Епідрозслідування щодо 10 випадків інфекційного захворювання у місті Києві

Головне управління Держсанепідслужби у м. Києві інформує, що 07.03.2014 року у м. Києві зареєстровано 10  випадків інфекційного захворювання, у тому числі у шести громадян харчова токсикоінфекція (ХТІ) та у чотирьох мешканців міста гострий гастроентероколіт (ГЕК). 

Хворі пов'язують своє захворювання з харчовими продуктами,  що були виготовлені у кулінарному цеху супермаркету «Білла» ПІІ «Білла-Україна» м.Києва. Всі 10 хворих госпіталізовані в інфекційні відділення.

Під час проведення епідрозслідування фахівцями Державної санітарно - епідеміологічної служби міста були відібрані зразки кулінарних виробів для бактеріологічного дослідження; взяті санітарно-гігієнічні змиви з об’єктів навколишнього середовища на наявність бактерії групи кишкової палички та патогенну мікрофлору; у працівників супермаркету « БІЛЛА» ПІІ « БІЛЛА Україна» взято матеріал для дослідження на  носійство патогенної мікрофлори та  визначення збудників кишкових інфекцій.

Згідно отриманих результатів  бактеріологічних  досліджень,  готовий кулінарний виріб – плов з курячим м’ясом - не відповідає вимогам нормативних документів – виявлено патогенний стафілокок.

За результатами лабораторного дослідження матеріалу, взятого у працівників супермаркету на носійство стафілококу (від 07.03.2014р., із 15-ти взятих мазків у 9 працівників  віділено St. Аureus) 9 працівників супермаркету ”Білла” ПІІ „Білла Україна” відсторонені від роботи.

Головним державним санітарним лікарем Оболонського, Печерського, Подільського, Шевченківського районів м. Києва винесено  припис № 535 від 07.03.2014 р про тимчасову заборону експлуатації кулінарного цеху супермаркету  «Білла» ПІІ «Білла-Україна» на вул. Н.Вал,17/8 Подільського району м. Києва.

Відповідальну особу - менеджера роздрібної торгівлі ПІІ «БІЛЛА Україна» притягнуто до адміністративної відповідальності, на суб'єкта господарювання ПІІ «Білла-Україна» накладено фінансову санкцію за реалізацію продукції, що не відповідає встановленим вимогам.

Станом на 11.03.2014 року п’ять постраждалих осіб виписані зі стаціонарів міста Києва, інші п’ять знаходяться на стаціонарному лікуванні, стан хворих стабільний, готуються до виписки.

Епідрозслідування продовжується.

Перейти до спискуВерсiя для друку

undefined 

 

 

 

 

 

 

 

Цифрова освіта

111