Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Департамент охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
офіційний вебпортал

30 вересня у столиці стартує лікувально-профілактичний тижневик до Всесвітнього дня серця

Опубліковано 27 вересня 2024 року о 15:00
фото

Наступного тижня, з 30 вересня до 6 жовтня, в Києві пройде лікувально-профілактичний тижневик до Всесвітнього дня серця. Як повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург, такі інформаційно-профілактичні заходи проводять, щоб мотивувати містян піклуватися про своє здоров’я та користуватися всіма можливостями столичної медицини.

«Серцево-судинні захворювання посідають перше місце за летальністю у світі. При цьому здебільшого складних наслідків можна уникнути, якщо вчасно виявити проблему та вжити заходів, рекомендованих лікарем», – зауважила Валентина Гінзбург. 

Вона наголосила, що серцево-судинні захворювання, виявлені на ранніх стадіях, піддаються корекції сучасними методами лікування. Саме тому своєчасне звернення до лікаря та регулярні профілактичні обстеження такі важливі.

«Навіть якщо не відчуваєте жодних симптомів – проконсультуйтеся щодо ризику розвитку серцево-судинних захворювань зі своїм сімейним лікарем. Він фахово проаналізує фактори, які можуть негативно впливати на ваше здоров’я. А це – і спосіб життя, і спадковість, і такі елементарні показники, як наявність зайвої ваги, рівень цукру та холестерину, показники артеріального тиску і навіть об’єм талії. За результатами лікар надасть рекомендації або направить на дообстеження», – повідомила Валентина Гінзбург.

За її словами, в районних консультативно-діагностичних центрах столиці працюють кабінети раннього виявлення серцево-судинних захворювань. У них зосереджено необхідне обладнання (апарати УЗД, комплекти моніторування добової ЕКГ за Холтером, електрокардіографи) та проводять консультації кардіологи. 

«Отже, не потрібно відвідувати профільні заклади: достатньо за направленням лікаря звернутись у найближчий такий центр, де зручно, в одному кабінеті, можна зробити інформативні обстеження й отримати висновок лікаря. За необхідності кардіолог скерує на стаціонарне лікування», – звернула увагу директорка Департаменту охорони здоров’я.

Вона зазначила, що кардіохірургічні втручання у столиці проводять на найвищому рівні. Для цього відкрито та за кошти міського бюджету повністю оснащено найсучаснішим обладнанням профільні відділення у трьох муніципальних лікарнях (Свято-Михайлівській клінічній лікарні, Київських міських клінічних лікарнях № 1 і № 7), де працюють висококласні фахівці. 

У межах Міської цільової програми «Підтримка та розвиток галузі охорони здоров’я столиці» закуповують дороговартісні витратні матеріали для кардіохірургічних втручань. Таким чином вони безоплатні для всіх киян, зокрема внутрішньо переміщених осіб.

«Проте у багатьох випадках операції можна уникнути, якщо піклуватися про здоров’я свого серця разом з лікарями. Пропоную використати для цього наступний тиждень. Або запланувати візит до медзакладу на будь-який інший день. Не нехтуйте своїм здоров’ям, адже ви потрібні собі, своїм близьким і нашій країні повними сил!» – закликала Валентина Гінзбург.

Надрукувати



Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux