У 2022 році київська медицина не лише впоралася з черговим викликом, а навіть продовжила розвиватися, впроваджуючи нові напрями та види надання медичної допомоги. На цьому під час підсумкової колегії Департаменту охорони здоров’я наголосив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.
«В умовах воєнного стану медичній сфері вдалося дуже швидко переформатовати роботу під реалії, у яких місто опинилося на початку повномасштабного вторгнення рф. Столичні медики подолали черговий виклик і змогли задовольнити потреби в лікуванні різних категорій пацієнтів. Зокрема, надавати допомогу пораненим, як військовим, так і мирним мешканцям, контролювати питання забезпечення хворих життєво необхідними препаратами та організувати безперебійну роботу медичних закладів. Я надзвичайно вдячний всім медичним працівникам, що в надважкому режимі сьогодні виконують свою роботу і рятують людські життя», – зазначив Микола Поворозник.
У свою чергу, директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург розповіла про розвиток медичної сфери та розширення спектру послуг, а також перелічила нові відділення, що запрацювали на базі комунальних медзакладів у 2022 році. Зокрема, це відділення травми ока на базі КНП «КМКЛ № 4», відділення політравми КНП «Олександрівська клінічна лікарня м. Києва», відділення інтервенційної радіології та відділення кардіології КНП «КМКЛ № 7», відділення реконструктивно-пластичної хірургії для лікування військових КНП «КМКЛ № 6», «Кризовий центр» для людей, яким була завдана психологічна шкода під час війни («Соціотерапія»).
Окремо директорка Департаменту подякувала благодійникам, які протягом року надавали відчутну допомогу закладам. У тому числі, волонтерам, громадським організаціям, громадам міст Брюсселя та Мюнхена.
«І, звичайно, велика подяка – медикам. Особливо тим, хто з першого дня і до сьогодні залишається зі столицею та її мешканцями. Працюймо заради людей та наближаймо велику Перемогу!» – закликала Валентина Гінзбург.