Департамент охорони здоров’я ініціював проведення лабораторних досліджень витратних матеріалів для гемодіалізу – Тетяна Донченко
Департамент охорони здоров’я ініціював проведення лабораторних досліджень витратних матеріалів для гемодіалізу.
За словами директора Департаменту охорони здоров’я м. Києва Тетяни Донченко, вперше за останні кілька років з міського бюджету столиці виділено кошти для безперебійного 100% забезпечення витратними матеріалами пацієнтів, які отримують лікування методом гемодіалізу.
Разом з тим, до Департаменту охорони здоров’я надійшли звернення пацієнтів щодо погіршення самопочуття під час та після процедури.
Перша скарга до Департаменту надійшла ще у вересні від хворих, які проходять процедури в КМКЛ № 5. Але на той момент зафіксованих лікарями фактів побічної дії в рамках алгоритму фармнагляду перевірка ДОЗ не встановила.
Після повторних звернень для перевірки викладених фактів у Департаменті охорони здоров’я створено комісію, під час роботи якої з’ясувалися факти наявності побічних реакцій у декількох хворих. Наразі зазначена комісія письмово звернулася до Міністерства охорони здоров’я України, профільних інститутів Національної академії наук України та Національної академії медичних наук України з проханням проведення лабораторного дослідження витратних матеріалів, що застосовуються при лікуванні хворих методом гемодіалізу.
«Сьогодні лише дві установи надали свою згоду на проведення необхідних досліджень, – повідомила Тетяна Донченко. – Цим установам передані зразки концентрату. Також ми направили лист на адресу Державної служби України з лікарських засобів, яка здійснює реалізацію державної політики у сфері державного контролю якості та безпеки лікарських засобів і медичних виробів, з проханням надати інформацію про якість та безпеку застосування кислотного концентрату, придбаного Департаментом охорони здоров’я в процесі тендерної закупівлі», – зазначила вона.
Тетяна Донченко також зауважила, що Департамент охорони здоров’я вкрай зацікавлений у з’ясуванні питання безпеки та ефективності життєво необхідної терапії хворих і робитиме все належне, щоб забезпечити їх якісним лікуванням.
«Впевнена, що таку нашу позицію цілком поділяють і постачальники витратних матеріалів. Вважаю, що вони не менш за нас мають бути зацікавленими у підтверджені якості відповідної продукції, тож, як представники відповідального бізнесу, ініціюватимуть аналогічні нашим звернення до Державної служби України з лікарських засобів», – наголосила вона.