Фтизіатрична служба столиці потребує щонайшвидшої оптимізації роботи – Михайло Риган
Фтизіатрична служби столиці потребує щонайшвидшої оптимізації роботи. Про це зазначив директор Департаменту охорони здоров’я Михайло Риган. За його словами, наразі фахівці розробили та представили для обговорення громадськості проект Концепції реформування протитуберкульозної служби міста Києва.
«Проаналізувавши роботу протитуберкульозної служби Києва за останні 3 роки, ми виявили низку показників, які не відповідають індикаторним. Так, у порівнянні зі світовими критеріями, сьогодні ми потерпаємо від більш високих показників неефективного лікування та зростання захворюваності на туберкульоз медичних працівників протитуберкульозних закладів. Також неефективно використовується ліжковий фонд, та наявна тенденція до збільшення відмов від лікування хворих на туберкульоз. Додайте до цього відсутність багатопрофільного протитуберкульозного закладу ІІІ рівня надання медичної допомоги і отримаєте повну картину», – наголосив Михайло Риган.
На переконання фахівців та відповідно до світового досвіду найбільш ефективною моделлю лікування туберкульозу є амбулаторна. При її впровадженні пацієнт, що не є бактеріовиділювачем, отримуватиме фахову допомогу в амбулаторному закладі, який розташований поблизу місця проживання або роботи.
Крім зручності для хворого, цей підхід практично унеможливлює вторинне інфікування, ризик якого існує при лікуванні у диспансерах. Також, у концепції прописано впровадження таких форм амбулаторного лікування, як організація стаціонарної меддопомоги вдома, створення виїзних бригад лікарів до пацієнтів, компенсація вартості проїзду у громадському транспорті хворим тощо.
Киянам пропонується долучитися до обговорення проекту Концепції реформування фтизіатричної служби міста Києва на офіційному сайті Департаменту охорони здоров’я КМДА.