Олександр Спасибко: «КП «Житлоінвестбуд-УКБ» розпочало проектування лікарні швидкої допомоги на правому березі»
Лікарня швидкої медичної допомоги «Правобережна» буде створена на базі реконструйованого приміщення Київської міської клінічної лікарні № 6 на проспекті Космонавта Комарова, 3 у Солом’янському районі. У січні 2018 році КМДА ухвалила розпорядження про реконструкцію лікарні, замовником якої визначили КП «Житлоінвестбуд-УКБ». Із коштів міського бюджету у 2018 році виділено 3,7 млн грн на проектні роботи. Про це повідомив заступник голови КМДА Олександр Спасибко.
Він розповів, що таким чином правий берег Києва отримає свою лікарню швидкої допомоги, яка дасть змогу забезпечити якісною та доступною швидкою медичною допомогою 1,5-1,7 мільйона мешканців правобережжя. За рахунок вдалого розташування та наявності зручних транспортних розв’язок мінімізується час доставки пацієнтів до лікарні і, відповідно, зменшиться час до початку діагностики та надання екстреної медичної допомоги.
За словами Олександра Спасибка, у реконструйованому приміщенні Київської міської клінічної лікарні № 6 також створять усі умови для висококваліфікованої медичної допомоги на вторинному рівні. Пацієнти з гострими станами та загостреннями хронічних хвороб зможуть отримати лікування високої інтенсивності та професійний догляд.
«Відповідно до медичного завдання, постає необхідність у ремонті корпусу № 4 та побудові нового 3-поверхового корпусу орієнтовною площею 9500 квадратних метрів. У новому корпусі буде розміщено єдиний операційний блок та відділення реанімації. Відділення екстреної медичної допомоги передбачає наявність майданчика, на якому пацієнтів будуть приймати і спрямовувати до відповідних відділень», – зазначив директор КП «Житлоінвестбуд-УКБ» Вячеслав Непоп.
На першому поверсі створять «зелену», «жовту» та «червону» зони з різними функціями.
«Зелена» зона включатиме приміщення для очікування пацієнтів, місце реєстрації, диспетчерську і три оглядові кабінети для пацієнтів із легкими випадками захворювань.
«Жовта» зона буде виконана у вигляді зали з ліжками зі стандартним обладнанням для проведення реанімаційних заходів та моніторингу вітальних функцій пацієнта, з терміном його перебування до 24 годин. Також тут може розміщуватися ізольована палата для осіб із неадекватною поведінкою.
«Червона» зона призначається для проведення інтенсивної терапії для надання допомоги при поєднаних пошкодженнях, із додатковим обладнанням для проведення рентген-досліджень, операційних утручань і маніпуляцій за життєвими показами.
«Тривалий час київські лікарні, як і в інших регіонах країни, були у занепаді. І в планах міської влади – вдихнути нове життя у ці медзаклади, зробити їх сучасними», – наголосив Олександр Спасибко.
Довідково.
Сьогодні Київська міська клінічна лікарня № 6 – це комунальний багатопрофільний заклад із загальним ліжковим фондом на 490 ліжок, 10 стаціонарних клінічних відділень, 2 амбулаторно-поліклінічних відділення (травмпункт і спеціалізоване відділення репродуктивного здоров’я) та 6 параклінічних відділень. Це постійно діючий ургентний заклад із надання вторинної спеціалізованої допомоги з хірургії, травматології, гінекології, урології, терапії, кардіології, неврології та реанімаційної допомоги мешканцям Солом’янського, Святошинського, Голосіївського, Шевченківського районів столиці.