Столичні лікарні працюють всупереч зменшенню державних субвенцій на забезпечення медичної галузі
За даними столичних медиків основні показники здоров`я киян населення можна оцінити як позитивні. В Києві лишаються найвищі в країні показники народжуваності та природного приросту населення. Крім того, рівень поширеності та захворюваність на такі соціально значимі хвороби як злоякісні новоутворення, туберкульоз, психічні розлади дещо стабілізувався, а за деякими позиціями навіть знизився. Про це йшлося на засіданні Колегії Департаменту охорони здоров’я, де було підбито підсумки роботи у 2014 році.
Утім, за визначенням фахівців, робота столичних медичних закладів є дуже складною через вкрай незадовільне фінансове забезпечення: щорічно суми субвенцій з державного бюджету на забезпечення галузі лише зменшуються. Так, порівняно з 2012 роком це зменшення відбулося на 80,6 млн грн, хоча через фінансову кризу ціни на медикаменти та продукти харчування навпаки зросли – на 25,3 % та 12,7 % відповідно. У 2014 році поточні видатки (без видатків на заробітну плату) фактично були профінансовані на рівні 47 %.
Таке становище майже унеможливлює виконання закладами охорони здоров’я міста своїх статутних завдань, насамперед, надання екстреної та невідкладної медичної допомоги, забезпечення хворих життєво необхідними ліками – інсулінами, витратними матеріалами для методів гемодіалізу та перитонеального діалізу, лікувальним харчуванням, медичного забезпечення дітей-інвалідів.
«Між тим, при всіх труднощах «виживання», заклади охорони здоров`я у 2014 році проводили свою повсякденну роботу. Так, в стаціонарах проліковано близько 512 тисячі осіб (а це кожен шостий киянин). Медичну допомогу в умовах денних стаціонарів надано понад 416 тисячам киян, зроблено понад 160 тисяч різнопланових операцій і понад 3 мільйони діагностичних досліджень, прийнято близько 34 тисяч пологів», – наголосила виконувач обов’язків директора Департаменту охорони здоров’я Алла Арешкович.