Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Департамент охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
офіційний вебпортал

Столиця потребує розгалуження мережі кабінетів замісної підтримувальної терапії для наркозалежних – Михайло Радуцький

Опубліковано 22 травня 2015 року о 10:52

Практичний досвід надання допомоги наркозалежним у кабінетах замісної підтримувальної терапії свідчить про необхідність у збільшенні їхньої кількості. Про це під час засідання Київської міської координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу заявив заступник голови КМДА Михайло Радуцький.

Замісна терапія (ЗПТ) – це вид лікування опіоїдної залежності, при якому використовують речовини, що дозволяють запобігти розвитку синдрому відміни та блокувати потяг до нелегальних наркотиків. Таке лікування дає змогу залежним відмовитися від вживання наркотичних препаратів, значно зменшити ризик, пов’язаний з ін’єкціями (ВІЛ, гепатити, інфекції тощо), стабілізувати здоров’я, стати соціально активними. Також, доведено, що замісна терапія сприяє значному зниженню кримінальної активності споживачів наркотиків.

За словами Михайла Радуцького, сьогодні столиця має територіальний та кадровий ресурс для відкриття так званих сайтів (кабінетів) замісної підтримувальної терапії. Але є й низка проблемних питань.

«Найболючіше з них – фінансування. Сьогодні гроші на препарати виділяються Міжнародним благодійним Фондом «Альянс ВІЛ/СНІДу в Україні» за кошти «Глобального Фонду з боротьби з туберкульозом, малярією та ВІЛ». Але вже за рік фінансування цієї програми буде припинено і столиця вишукуватиме ці кошти самостійно. Тож, готуватися до цього ми починаємо вже сьогодні», – наголосив Михайло Радуцький.

У зв’язку з цим він доручив фахівцям Департаменту охорони здоров’я спільно з представниками громадських об’єднань та відповідних неурядових організацій в найкоротший термін визначитися щодо кількості киян, що потребують замісної підтримувальної терапії.

«За результатами такої спільної роботи ми зможемо сформувати грошову потребу та у подальшому визначитися з обсягами та джерелами фінансування», – заявив Михайло Радуцький.

Крім того, він налолосив на тому, що протягом багатьох десятиліть СНІД і туберкульоз, залишалися одними з найбільш страшних проблем української охорони здоров’я, але міська влада зробить усе, аби стати оплотом України у боротьбі зі смертельними хворобами, здійснюючи найкраще в лікування та профілактику.

«На жаль, важка економічна криза і війна на Сході України тільки посилили ці проблеми. У тому числі і через бездіяльність чиновників, наша країна роками утримує сумне лідерство за поширенням СНІДу та туберкульозу. І сьогодні заради збереження майбутнього України ми, як ніколи, зобов’язані протистояти цим смертельним хворобам. Від медичних установ, подібних до цієї, залежить ефективність допомоги потерпілим і порятунок життя. Тому команда Віталія Кличка у всьому буде підтримувати роботу вашого закладу. Зокрема, над реалізацією замісної терапії в Києві. Вона вкрай важлива для життя інфікованих громадян. наприклад, коли окупаційна влада Криму скасували програми замісної терапії, це, за даними ООН, призвело до загибелі кількох десятків людей», – зауважив Михайло Радуцький.

За інформацією Департаменту охорони здоров’я, останнім часом у столиці активізовано роботу щодо надання ЗПТ. Сьогодні в Києві вже працюють 5 таких кабінетів. Натомість медики та представники неурядових громадських організацій наголошують на необхідності збільшення місць, де наркозалежні зможуть отримувати цю послугу.

Доведена ефективність замісної підтримуючої терапії за такими параметрами, як утримання пацієнтів у програмі, скорочення вживання наркотиків, поліпшення психологічного і соціального функціонування, а також зменшення кількості випадків ризикованого поводження, пов’язаного з ін’єкціями і з статевим життям. У зв’язку з цим замісній підтримуючій терапії варто надавати серйозне значення не тільки як засобу профілактики ін’єкційного інфікування ВІЛ, але і як методу контрольованого лікування антиретровірусної терапії ВІЛ-інфікованих людей з опіоїдною залежністю.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux