Цього року столичні заклади охорони здоров’я зекономили на енергоносіях майже 10 мільйонів гривень – Тетяна Донченко
За повідомленням директора Департаменту охорони здоров’я Тетяни Донченко, у 2015 році комунальні медичні заклади зекономили на енергоносіях майже 10 млн грн бюджетних коштів.
«Це стало можливим, перш за все, завдяки відповідальному ставленню керівників лікарень та впровадженню низки ефективних заходів з енергозбереження», – поінформувала вона.
Тетяна Донченко повідомила, що станом на 1 січня 2015 року заборгованість за спожиті енергоносії закладами охорони здоров’я, які безпосередньо підпорядковані Департаменту, становила 66,7 млн грн. Тож ситуація, враховуючи загальнодержавні тенденції, вимагала негайної корекції, а саме: термінових заходів із впровадження енергозберігаючих технологій.
Спираючись на розпорядження КМДА від 23.02.15 №147, Департамент охорони здоров’я видав відповідний наказ «Про підготовку закладів охорони здоров’я до осінньо-зимового періоду 2015-2016 рр», який скерував керівників медичних закладів на шлях розумної економії та посилення контролю за використанням енергоносіїв.
У лікарнях міста замінено вікна, герметизовано стіни, утеплено фасади, проконтрольовано подачу тепла у технічні приміщення. Також у лікарнях почали використовувати енергозберігаюче обладнання (пристрої, прилади, лампи тощо).
«Окремо хочу зазначити перехід закладів на автономні системи постачання теплової енергії. Наразі ми лише розпочали цю роботу, але результати більш ніж переконливі», – зауважила Тетяна Донченко.
Так, за її словами, на території пологового будинку №5 розміщена модульна теплова котельня, яка працює на твердому паливі (пелети). На підставі відкритих торгів укладений договір постачання теплової енергії з переможцем, який дав економію 96,54 грн за 1 Гкал, що в сумі за рік дозволяє зекономити 160 000 грн.
Також, завдяки переходу на альтернативне паливо лікувальними закладами ТМО «Психіатрія» в м. Києві та введенню в експлуатацію (за рахунок інвестора) котельної, в зимовий період 2014-2015 року зекономлено близько 3 млн грн.
«Взагалі ж, станом на 7 грудня 2015 року заклади охорони здоров’я за 2015 рік досягнули економії бюджетних коштів на суму 9,5 млн грн: на теплопостачанні – 3,5 млн грн, водопостачанні – 0,8 млн грн, на електричній енергії – 3,0 млн грн, природному газі – 2,0 млн грн, га використанні вугілля – 0,2 млн грн», – зазначила Тетяна Донченко.