Завдяки оздоровчим акціям у Києві знизився рівень захворюваність на гіпертонічної хвороби
Щорічно, 17 травня, Всесвітня Ліга гіпертонії проводить Всесвітній день боротьби з гіпертонією. Кампанія об’єднує зусилля 85 національних медичних товариств в усіх країнах світу для сприяння усвідомленню важливості профілактики та адекватного лікування гіпертонічної хвороби, а також відмови від тютюнокуріння, зловживання алкоголем, дотримання здорового харчування, достатньої фізичної активності тощо.
Як інформує головний лікар Київського міського центру здоров’я Отто Стойка, за статистикою, майже половина хворих на гіпертонію людей не знають, що вони мають високі цифри артеріального тиску. Своєчасне виявлення артеріальної гіпертензії є першим кроком у боротьбі із захворюванням.
На базі Київського міського Центру здоров’я (вул. Дегтярівська, 25) працюють антитютюновий клуб, клуб «Антистрес», клуб Університету медичних та гігієнічних знань для людей літнього віку «За активне довголіття», прийом веде лікар-дієтолог. Довідки та попередній запис за телефоном 483-96-00.
Одним з найефективніших кроків контролю гіпертонічної хвороби є правильне вимірювання артеріального тиску. Його своєчасне, регулярне вимірювання в рамках державних оздоровчих програм, профілактичних акцій, самостійне вимірювання пацієнтами вдома відіграє величезну роль у попередженні серйозних наслідків неконтрольованої гіпертонічної хвороби: ішемічної хвороби серця, інсульту, інфаркту міокарда. У рамках кожної кампанії щорічно в світі планується обстежити 100 тисяч людей.
Завдяки безпрецедентним профілактичним заходам, численним оздоровчим акціям в поліклініках та на вулицях Києва і, безумовно, державному регулюванню цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, первинна захворюваність на всі форми гіпертонічної хвороби з 2010 року знизилась на 5,9% (з 247,0 до 232,5 на 10 тисяч дорослого населення в 2014 році). Зменшились на 18,5% з 2010 року показники первинних випадків стенокардії (з 59,3 до 48,1 на 10 тисяч населення).