Головна  →  Новини  →  19 травня 2021

На вулиці Богдана Хмельницького відкрили міні-скульптуру, присвячену видатному хірургу Миколі Амосову

У Києві відкрили 29-ту міні-скульптуру проєкту «Шукай», що присвячена видатному хірургові, вченому-винахіднику, письменнику Миколі Амосову. До відкриття бронзової міні-скульптури у формі анатомічного серця долучилася заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.⠀

«Міська влада завжди вітає ініціативи зі створення нових та цікавих атракцій, аби кияни та гості столиці могли дізнатися більше про те, хто жив у нашому рідному місті та прославляв його своєю працею і талантами. Напрацювання видатного кардіохірурга Миколи Амосова надзвичайно вагомі в області операцій на серці для всього світу», – наголосила Ганна Старостенко.

Скульптурка з’явилася на фасаді будівлі на вул. Б. Хмельницького, 42 , де з 1971 року мешкав Микола Амосов. До слова, скульптура інтерактивна – до неї можна доторкнутися і відчути серцебиття. Таке ж бронзове серце з’явилося і на будівлі Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова.

На сьогодні у рамках проєкту «Шукай» у столиці встановлено вже 28 міні-скульптурок, присвячених символам Києва. Серед них – «Негайна допомога» (вул. Липинського, 4), «Золоті ворота» (вул. Ярославів Вал, 21/20-А), «Київський велотрек» (вул. Липинського, 15), «Ланцюговий міст» (вул. Болсуновська, 13-15), «Київський каштан» на будівлі міської адміністрації (вул. Хрещатик, 36) та багато інших.

Крім того, у рамках проєкту створені інтерактивні карти та екскурсійні маршрути, аби люди легко їх знаходили. Біля кожної скульптурки є табличка з QR-кодом, за допомогою якого можна дізнатися її історію.

Перейти до спискуВерсiя для друку

 

 

 

 

 

 

Цифрова освіта