Головна  →  Новини  →  15 березня 2023

Київські медики продовжують отримувати безперервно та у повному обсязі безповоротну фінансову допомогу від міста – Микола Поворозник

Безповоротну фінансову допомогу від міста київські медики продовжують отримувати у повному обсязі. Виплати грошової підтримки від столичної влади не призупинялися навіть із початком введення воєнного стану. Про це зазначив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Він нагадав, що з упровадженням медичної реформи, з квітня 2020 року, місто втратило юридичну можливість нараховувати (як це було до того) з муніципального бюджету будь-які кошти на оплату праці медпрацівників. Тоді мер Києва Віталій Кличко ініціював, а Київрада підтримала впровадження виплати щомісячної безповоротної фінансової допомоги медикам.

«Так, медичні працівники не залишилися без грошової підтримки. І не залишаються без неї зараз. Наприклад, у 2022 році загальна сума виплат за цією статтею видатків склала понад 1 мільярд 75 мільйонів гривень, а за два місяці 2023-го – вже понад 187 мільйонів. Нарахування при цьому сталі: 5 тис. грн лікарям, 4 тис. грн медсестрам та 2 тис. грн молодшому медичному персоналу», – зазначив Микола Поворозник.

Він зауважив, що кошти виділяються в рамках програми «Здоров’я киян». Тож столичні медики, у порівнянні з іншими регіонами, у цьому аспекті знаходяться у більш виграшному становищі.

«Наші українські медики варті поваги та шанування. Все, що вони виносять на своїх плечах останніми роками – COVID, військові дії, під силу лише сильним та самовідданим людям. Звичайно, вони заслуговують на гідну оплату праці. І наразі місто підтримує їх у тих обсягах, які сьогодні можливі. Я вкотре щиро дякую нашим медичним працівникам. Всім, хто наближає перемогу тут, вдома, та б’ється за неї пліч-о-пліч із бійцями на передовій. Кожному, хто зостається там, де вкрай необхідні його професійність і знання! Впевнений, що наша згуртованість та незламність не залишають ворогу жодного шансу», – наголосив Микола Поворозник.

Перейти до спискуВерсiя для друку

 

 

 

 

 

 

Цифрова освіта